DOLNOŚLĄSKIE: 30 mln zł dla firm z subregionu wałbrzyskiego na inwestycje w efektywność energetyczną i gospodarkę niskoemisyjną

6 lutego 2026 r. rusza nabór w działaniu 9.4 „Transformacja gospodarcza”, w którym mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z subregionu wałbrzyskiego mogą pozyskać dofinansowanie na inwestycje w zakresie zwiększania efektywności energetycznej.
Do rozdysponowania jest 30 mln zł, a wnioski można składać do 31 marca 2026 r.
Wsparcie obejmuje projekty dotyczące:
- poprawy efektywności energetycznej instalacji (np. linii produkcyjnych),
- wykorzystania ciepła odpadowego,
- termomodernizacji budynków,
- modernizacji źródeł energii,
- budowę instalacji OZE (również z magazynem energii).
Warto pamiętać o limitach:
- minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych to 200 tys zł,
- maksymalna kwota dofinansowania na projekt wynosi 1,5 mln zł.
Poziom dofinansowania zależy od rodzaju inwestycji oraz wielkości przedsiębiorstwa i wynosi od 40% do nawet 70%.
Nabór dotyczy firm realizujących projekt na obszarze subregionu wałbrzyskiego (powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki oraz miasto Wałbrzych).
Skontaktuj się z nami!
Jeśli planujesz inwestycję w modernizację energetyczną, OZE lub magazyn energii , zweryfikujemy kwalifikowalność kosztów i dobierzemy optymalny poziom wsparcia pod Twój projekt.























